Sinema Tarihinin En Kötü Karakteri Deliormanlı

17 Ara 2015
admin

Muhteşem Yüzyıl’ın Mimar Sinan’ı, Kurtlar Vadisi’nin Memati’si gibi birçok unutulmaz karakteri canlandıran Gürkan Uygun, bu kez Türk Sinema tarihinde “En kötü” adam olarak kabul edilen Tahsin Kara rolünde seyirci karşısına çıkıyor.

Deliormanlı filminin senaryosu Ali Tanrıverdi ve aynı zamanda filmin yönetmeni de olan Murat Şeker tarafından kaleme alındı. Usta oyuncu film ile ilgili olarak “Bu güne kadarki rollerimden çok farklı bir karakter var. Tahsin Kara şeytani, zorlayıcı, gerçekten kötü bir adam, bu adamdan herkes öyle nefret edecek ki… Çok ipucu vermeyeyim sürpriz olsun. Bu karakter benim için de farklı bir deneyim olacak. Murat ve ekibiyle daha önce de çalıştık, keyifli bir ekip, yine beraberiz. Deliormanlı hikayesi ve oyuncularıyla güçlü bir film, bu projede olduğum için ben de çok heyecanlıyım’’ dedi.

Filmin yönetmeni Murat Şeker ise “Türkiye'de karakter oyuncusu dendiğinde akla gelen ender isimlerden biri Gürkan Uygun. Onunla çalışmanın keyfi de ayrı. Gürkan Uygun, Deliormanlı’nın baş düşmanı Tahsin Kara karakteriyle Türk Sinema tarihinin “en kötü” adamlarından biri olacak diye düşünüyorum” dedi. Yapımcılığını Sugarworkz ve TAFF’ın yaptığı filmin vizyona giriş tarihi 1 Nisan 2016 olarak açıklandı.

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?