Steve Jobs 11 Aralık’ta vizyona giriyor

08 Ara 2015
admin

Yönetmenliğini Danny Boyle’un üstlendiği ve başrollerinde Michael Fassbender, Kate Winslet, Seth Rogen ve Jeff Daniels’ın yer aldığı Apple’ın kurucularından Steve Jobs‘un aynı adlı biyografik filmi 11 Aralık’ta ülkemizde izleyici ile buluşacak.

 

Senaryosunu Oscar ödüllü senarist Aaron Sorkin kaleme aldığı film, Amerikalı yazar Walter Isaacson‘ın 2011 yılında yayımladığı Steve Jobs adlı biyografisinden uyarlandı. Bildiğiniz üzere Facebook‘un kuruluş öyküsünü bizlere aktaran 2010 yapımı David Fincher filmi The Social Network‘ün de senaryosu Aaron Sorkin‘e aitti.

 

Oyuncu kadrosunda yaşanan birtakım gelgitler sebebiyle çekim aşaması epey zorlu bir sürece şahit olan filmde Michael Fassbender, rolünü Leonardo DiCaprio ve Christian Bale‘in pas geçmesi ile elde ederken, filmi yönetmesi için anlaşılan ilk isim de David Fincher‘dı. Tüm bu sorunlardan sonra kadrosunu oturtan ve çekimlerine başlanılan film, prömiyerini Telluride Film Festivali’nde yapmış, sonradan gösterildiği diğer festivallerde de epey övgü toplamıştı.

 

Bu hafta sonu vizyona giren Slow West ve 4 Aralık’ta vizyona girecek olan, merakla beklenen bir başka film Macbeth‘ten sonra iki hafta içerisinde üçüncü kez izleyeceğimiz Michael Fassbender’ın başrolünde yer aldığı Steve Jobs 11 Aralık’ta vizyonda.

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?