Ridley Scott’tan Alien müjdesi!

08 Ara 2015
admin

Devam filmleri her zaman hayal kırıklığına neden olur, diye ortak bir kanı vardır sinemaseverlerde. Yönetmen Ridley Scott da bu fikre katılanlardan olsa gerek ki uzun yıllar boyunca devam filmi çekmedi. Ancak son yıllarda düşüncesini değiştirmiş olacak ki 1979’da çektiği Alien filminin devamı niteliğinde sayılabilecek Prometheus filmini 2012’de seyirciye sundu. 

 

Şu sıralar serinin yeni filmi Alien: Covenant‘ı çeken yönetmen, Alien hayranlarına müjdeli bir haber daha verdi.  ve şunları söyledi: “Alien:Covenant ve devamındaki iki film köken hikayeleri olacak ve temelde Alien hakkındaki basit sorulara cevap verecek: Neden yaratık, onu kim yaptı ve nereden geldi?”

 

1979’daki ilk Alien’dan sonra çekilen serinin diğer filmlerinde de en basit soruya cevap verilmediğini öne süren Ridley Scott: “Prometheus 1, 1979’da çektiğim Alien 1 filminden kaynaklanan hayal kırıklığından doğdu. Normalde devam filmi çekmediğim için serinin sadece tek bir filmini yönettim. Ancak, filmin devamı olarak çekilen 3 filmde de kimsenin ‘Yaratık nedir, onu kim yaptı ve neden yaptı?’ sorularına cevap aramadığını görmek beni çok şaşırttı. Bunlar cidden çok basit sorular. Bundan ötürü ben de kimin yapmış olabileceğine ve nereden geldiğine dair işaretler içeren Prometheus fikrini ortaya attım.” dedi. 

 

 Yönetmen ayrıca Alien:Covenant‘ın ve devamındaki iki filmin 1979 tarihli Alien filminin ilk giriş sahnesine döneceğini söyledi.Herkesin merak ettiği yeni Alien serisinde kimlerin oynayacağı sorusuna da yanıt veren usta yönetmen, Michael Fassbender hayranları için sevindirici bir haber verdi. Scott, Fassbender‘in filmde iki rolde oynayacağını ve birinin muhakkak Robot David olacağını söyledi. Scott diğer rol içinse açıklama yapmamayı tercih etti. Merak edilen bir konu da Noomi Rapace idi. Sinopsiste adı geçmediği için filmde olup olmadığı bir süredir tartışılan Noomi Rapace‘ye dair de açıklama yapan yönetmen, aktristin filmde olduğunu ancak rolünün çok ufak olduğunu söyledi.

 

Çekimlerinin Mayıs ayında başlaması beklenen Alien: Covenant‘ın vizyon tarihi Ekim 2017 olarak açıklandı.

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?