Michael Caine’den Nolan sürprizi

08 Ara 2015
admin

The Dark Knight’ın yönetmeni, Caine’e bir senaryo yazdığını söyledi, ama başka hiçbir ayrıntı vermedi. Caine, “Chris yeni bir filme başladı.” dedi. Geçen gün onunla yemek yedim. Nolan’ın ağzı çok sıkıdır, bana hiçbir şey söylemez. Filmde benim için bir rol var mı bilmiyorum. Olsa bile bana söylemeyecektir.”
Caine,  birlikte altı film çektiği –“The Dark Knight” serisi, “Inception”, “Interstellar” ve “The Prestige”– Nolan ile tanışmasının kendisi için büyük bir şans olduğunu söyledi ve nasıl tanıştıkları anlattı. “Yaşım ilerlemişti. Çalışıp çalışmadığımı umursamıyordum. İş bekleyip, bir yıldız olacak mıyım olamayacak mıyım diye endişelenecek yaşı geçmiştim.

 

Bir gün İngiltere’deki taşra evimizde eşimle birlikte oturuyordum. Chris de bizim eve yakın bir yerlerde oturuyormuş. Bundan haberim yoktu. Bir pazar sabahı kapımı çaldı. Elinde senaryosuyla birlikte kapımda dikiliyordu. ‘Benim adım Chris Nolan, elimde senin oynamanı istediğim bir senaryo var.’ dedi. Filmin adının ne olduğunu sordum. “Batman Begins” dedi. Ben de kendi kendime o lanet olası kahyayı oynamamı isteyecek dedim ve kimi oynayacağımı sordum. ‘Kahya’ dedi. Tabii ki senaryoyu okudum ve kahya Batman’in bir nevi üvey babasıydı.”

Caine, o gün Nolan’dan okuması için filmin senaryosunu bırakmasını istemiş. “‘Hayır’ dedi. ‘Senaryomu ben yanımdayken okumanı tercih ederim.’ İşte o gün Chris hakkında ilk ve en önemli şeyi öğrendim: dünyanın en sıkı ağızlı insanı. Onu çok iyi tanıyorum. Geçen gün birlikte yaklaşık üç saat süren bir yemek yedik ve buna rağmen yeni projesiyle ilgili hiçbir şey bilmiyorum.”

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?