Çin malı film yapacak!

08 Ara 2015
admin

Ünlü yönetmen geçtiğimiz günlerde Budizm temalı epik bir savaş filmi için Çinli bir yapım şirketi ile 24 Milyon Dolarlık anlaşma imzaladı.En son katıldığı Uluslararası Busan Film Festivali’nde verdiği bir röportajda yönetmen, filmin sadece Çin pazarını hedeflemediğini Avrupa ve Amerika’da da başarıyı hedeflediğini söyledi. Ayrıca filmde politika-inanç ilişkisi ve politikanın inançları nasıl manipüle ettiği gibi konulara değinmek istediğini de sözlerine ekledi.

 

Yeni filmin toplam bütçesi Kim Ki Duk’un daha önce çektiği 21 filmin toplam bütçesinin üç katından daha fazla. Yönetmen bu filmde ilk defa Çinli oyuncular ile çalışacak.

 

Röportajda ayrıca, gelişen Çin sinema sektörünün bir çok Koreli yönetmen için cezbedici olduğunu fakat kendisini Çin’e çeken etkenin sektörün pazarlama becerilerinin değil film yapım sisteminin ve film setlerinin olduğunu, Kore’de film yapmaktan çok yorulduğunu artık sadece yönetmen koltuğuna oturup önündeki monitöre bakarak yeteneklerini daha çok ön plana çıkarmak istediğini söyledi.

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?