Ali Baba ve 7 Cüceler filminin basın gösterimi gerçekleşti!

09 Ara 2015
admin

Türkiye'nin sevilen komedyeni Cem Yılmaz'ın başrolünü üstlendiği Ali Baba ve 7 Cüceler'in ön gösterimi bu sabah Kanyon Cinemaximum'da gerçekleşti. Basın camiasından pek çok ismin katılımıyla gerçekleşen gösterimin ardından film ekibiyle soru-cevap kısmına geçildi. Yozgat'ta çekimleri devam eden Kaçma Birader filminde rol alan Zafer Algöz'ün katılamadığı söyleşide Cem Yılmaz, Irina Ivkina, Çetin Altay, Yosi Mizrahi, Bahtiyar Engin ve Can Yılmaz yer aldı.    

 

Filmin yönetmenliğini, senaryosunu ve yapımını da üstlenen Yılmaz filmle ilgili olarak, “Türkiye için büyük bütçeli, yabancı yapımlara göre ise orta bütçeli bir film oldu” dedi. Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da gerçekleşen çekimlerin 8 haftada tamamlandığını belirten Yılmaz, kadro hakkında da bilgiler verdi: “Film Ivkina'nın ilk oyunculuk deneyimi oldu” diyen Yılmaz, “Çok iyi Türkçe biliyor. Zaten Türkçe, Rusça ve Bulgarca konuşabilen birini arıyorduk. İlk tanıştığımızda çok iyi Türkçe konuştuğunu görünce, onu tercih ettik” dedi.

Filmlerinde hep aynı kadroyu kullandığı yönündeki eleştirilere de gönderme yapan komedyen, “Gördüğünüz gibi yine aynı adamlarla bir film çektik. Küçük bir rol de olsa Ozan Güven de bir fotoğraf karesinde yer aldı. Buna paramız yetti” diye espri yaptı. “Komedi olarak çok büyük bir mücadele veriyoruz” diyen Yılmaz, “Bir komedi ve prodüksiyon anlayışımız var ve onu devam ettirmeyi hedefledik. Amacımıza ulaştığımızı düşünüyoruz” diye konuştu. Filmde İzzet Altınmeşe göndermeleri üzerine de açıklama yapan Yılmaz, filmde ünlü sanatçıyı canlandıran ismin de Altınmeşe'nin oğlu olduğunu söyledi.

Merakla beklenen komedi filmi bu cuma, 13 Kasım'da vizyona girecek. 

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?