Gil Bellows

Gil Bellows (28 Haziran 1967 doğumlu), Kanadalı film ve televizyon oyuncusudur. O en iyi Tommy Williams rolleriyle tanınıyor Shawshank Redemption televizyon dizisi, Billy Thomas Ally McBeal , ve gibi CIA televizyon dizisi ajan Matt Callan Ajansı .

Körük doğdu Vancouver , British Columbia ve katıldığı Magee Ortaokulu adam gelecek aktris ile Carrie-Anne Moss . Mezun olduktan sonra okuyan, oyunculuk bir kariyer Dramatik Sanatlar American Academy in Los Angeles , California .

Körük ilk tanınıyor sinema 1994 filmi Tommy rolüyle Shawshank Redemption . Ayrıca 1994 yılında o filmde başrol Watty Watt oynadığı Aşk ve 0,45 ile Renée Zellweger gibi, CIA televizyon dizisi ajan Matt Callan Ajansı ve Billy Thomas gibi televizyon dizisi Ally McBeal . Körükler de çıktı psikolojik gerilim filmi Chasing Sleep Dedektif Derm, ters yıldız gibi Jeff Daniels . O çıktı Weather Man sapkın bir rehabilitasyon danışmanı olarak. O filmlerde olduBlack Day Blue Night , Terror Of A Tale: Snow White , Will gibi, ve Un amour de sorcière , bir Fransız filmi, Michael Firth (1997) gibi. O ortaya çıkmıştır Hallmark Channel orijinal filmi Planet Earth Son Günler ve Kanada televizyon dizisi Terminali İl .

2007 yılında, onun için filme tamamladı Faster Faster Kill öldür tarafından aynı adı beğenilen romanından esinlenerek çağdaş bir film noir olan, Joel Rose .

Körükler de bir Dışişleri Bakanlığı Memuru oynanan 24: Redemption , bir televizyon filmi prequel için yedinci sezon 24 . 

O oynadı Süper Kanal Bilim-Kurgu macera gerilim filmi Enfekte .

Körüklü olarak da ortaya çıkmıştır Maxwell Lord yılında Smallville Sezon 9 bölüm “Charade” ve “Rehine”. 

2010 yılında, Körükler yinelenen bir rolü vardı FlashForward Timothy, bir bir olur pencere-yıkayıcı olarak yeniden doğmuş Hıristiyan ve evangelist bir ölüme yakın deneyim sonra. Körük da filmde rol aldı Düşünülemez aynı yıl.

O, birlikte rol Steve Austin ve Eric Roberts 2010 yılında aksiyon filmi Kill Hunt , ve 2011 yılında birlikte rol aldı Macha Grenon ve Julia Stone içinde Yılı Dolly Parton Annem oldu . O 2012 sinema filminde rol aldı Fury . Bazı Sezon 2 bölüm (2012) Boss diye bir kumarhane yatırımcı olarak ortaya çıktı.