Clancy Brown

Derin, rezonans ses ile uzun boylu, dalgalı saçlı ABD'li aktör, Clancy Brown kendini tiyatro, sinema filmleri, televizyon dizi ve hatta animasyon birinci sınıf katkıları ile çok yönlü bir sanatçı olduğunu kanıtlamıştır. Urbana, Ohio'da doğdu, o Clancy ile uzun metrajlı filmi üzerine geçmeden önce o Chicago tiyatro sahnesinde onun dramatik yeteneklerini uğraşıyorlardı Washington, DC yakın onun gençlik geçirdi geliyordu eski ABD temsilcisi Clarence J. Brown, oğlu Bad Boys (1983) bir gençlik ıslahevinde içinde Sean Penn'in zorbalık uğursuz bir ilk performansı. O Viktor Bride klasik Frankenstein hikayesi (1985) olağandışı dönüşte Canavar tasvir, kötü Kurgan av arkadaşı iskocyali zaman (dört yüzyıl boyunca Christopher Lambert ve Sean Connery Immortals olarak bugüne kadar onun en iyi rollerinden birini puanlama önce 1986). 

Brown, sonunda biraz haksız yere mahkum bankacı Tim Robbins “arkadaş” Walter Hill-yönettiği aşırı şiddet içeren aksiyon filmi Hüküm (1987), Kill Shoot başka dengesiz katil (1988) ve acımasız bir gardiyan, bir bozuk Amerikan askerini oynadıhareketli Esaretin Bedeli (1994). Onun muhteşem vokal çalışmaları talep edildi ve o Mortal Kombat dahil animasyon serisi, sesler katkıda: Diyar (1995), Sokak Sharks (1994), Gargoyles (1994) ve Superman (1996) Defenders. Brown daha sonra iki erik roller, bilim kurgu gerilim filmi Yıldız Gemisi Askerleri (1997), bir “sert-çivi” çavuş gibi bir ve Disney komedi dalgın PROFESÖR (1997) Robin Williams yanında diğer indi. 

Video oyun endüstrisi de, Clancy vokal yeteneklerini dikkate aldı ve o Crash Bandicoot dahil olmak üzere birkaç en çok satan video oyunları, için sesler katkıda bulunmuştur: Korteksinin Wrath (2001), Lore III (1999) Lands, Star Wars: Bounty Hunter (2002) ve Crash Nitro Kart (2003). Onun sesi de son derece başarılı Sünger Bob Kare sırala (1999) animasyon serisi ve filmler de huysuz kabuklu Bay Eugene H. Krabs karakteri ve o Batman (2004), Jackie Chan Adventures (2000) ve Adalet sesleri katkıda Lig (2001) animasyon serisi. Bir popüler ve samimi kişiliği, Clancy Brown hem Hollywood onun vokal ve oyunculuk yetenekleri ile meşgul kalmaya devam ediyor.