Bridget Moynahan

Kathryn Bridget Moynahan (28 Nisan 1970 doğumlu), Bridget Moynahan olarak bilinen bir Amerikalı model ve aktris. Moynahan'la 1989 yılında Longmeadow Lisesi'nden mezun oldu ve modelleme alanında kariyer peşinde başladı. O televizyon reklamları yaptıktan sonra, o oyunculuk dersleri almaya başladı, mağaza katalogları ve dergilerde çıktı, ve. O daha sonra karakteri Natasha olarak yinelenen bir rol olurdu nerede Moynahan, 1999 yılında komedi dizisi Sex and the City bir konuk oyuncu onu televizyon yaptı. 

O Coyote Ugly onun ilk filmi. Daha sonra Serendipity destekleyici bir rol (2001) rol aldı. Moynahan'la da aksiyon filmi All Fears Sum (2002), casus gerilim Recruit (2003), bilim-kurgu filmi I, Robot (2004), ve Savaş siyasi gerilim Rab (2005) yer aldı. Eylül 2006 yılında prömiyeri ama bir sezon sonra iptal edildi ABC televizyon dizisi Six Degrees, rol aldı. Moynahan'la Temmuz 2010'da yayımlanan Elizabeth Allen'ın Ramona ve Beezus, çalışmaları tamamlanan ve Eylül 2010 tarihinden CBS drama Blue Bloods rol aldı. 

Moynahan'la Binghamton, New York, İrlandalı Amerikan anne Mary Bridget (kızlık soyadı Moriarty), eski bir okul öğretmeni, ve Edward Bradley Moynahan, Massachusetts Amherst Üniversitesi'nde bir bilim adamı ve eski yönetici kızı doğdu. O iki kardeş, Andy ve Sean vardır. ailesi Moynahan 7 yaşında iken o daha sonra Longmeadow Lisesi katıldı ve kızların futbol, basketbol kaptanı nerede, Longmeadow, Massachusetts taşındı ve hokey takımları. 1989 yılında mezun oldu. o çocukluk döneminde, o bir erkek fatma olduğunu söyledi. 

Erken çalışmaları
Liseden mezun olduktan sonra, Moynahan o büyürken moda dergileri okumak hiç kabul rağmen bir modellik kariyerine devam etti. O, Springfield, Massachusetts bir modelleme seçmelere arkadaşını eşlik etmişti ve onun yerine modellik ajansı tarafından imzalandı arkadaşım. o Massachusetts Amherst Üniversitesi katıldı ve bu süre içinde Springfield içinde mağaza kataloglarda görünen kariyerine başladı. Moynahan'la bir yıl sonra, Vogue ve Elle gibi dergilerde görünen, ve diğer yaygın bilinen dergi kapaklarında başlayan, 18 yaşındayken New York'a taşındı ve.  Her kapak golleri Vogue Paris (May 1993), Elle (dahil . Ekim 1993) ve Glamour (6 kez) Temmuz 2004 yılında verdiği bir röportajda, Moynahan, onu erken çalışmalarını anlatırken, şunları söyledi: “Bu çok para ödenen çılgın bir dünya olduğunu Ben bir model olmak hoşuma gitti, ama. Ben geçen asla biliyordum, bu yüzden ben oyunculuk içine baktı. ”

Bu süre zarfında, o oyunculuk alanında kariyer götürdü sabun ve şampuan reklamları, oyunculuk ve sanat dersleri alarak ek olarak, yapmaya başladı. O ve 1999 yılında, HBO'nun romantik komedi Sex and the City Natasha olarak onu televizyon yaptı. O, daha sonra gösterisinde bir yinelenen rol olurdu, kadar New York'ta Caymichael Patten Studio'da oyunculuk eğitimi Sayın Big (Chris Noth) onu karakterinin boşanma. Ertesi yıl, o VVeeds ve şanti parçaları dahil olmak üzere daha küçük film rolleri, çıktı. 

Atılım
Çünkü o “Moynahan Rachel, vahşi bir New York barında bir barmen / dansçı olarak Coyote Ugly 2000 komedi-dram onun ilk filmi, Moynahan atılım olarak kabul edilir bir rol. O rolü kabul etti o … bütün film beş kadın etrafında dönüyordu ki ilginç ve benim karakterim çok güçlü ve bağımsız olduğunu düşündüm. “film, genellikle olumsuz eleştirel yorumlar, aldı ama bir gişe başarısı elde etti, dünya çapında 133.000.000 $ kazanç . bir sonraki rolü Hally, John Cusack karakterinin nişanlısı olarak 2001 filmi Serendipity destekleyici bir rolü oldu.

Moynahan'la sonra aynı adı Tom Clancy kitabından uyarlanan, All Fears aksiyon filmi Sum Ben Affleck ve Morgan Freeman karşısında atıldı. Moynahan Dr Catherine Muller, güçlü, bağımsız bir kadın oynuyor, ve için ilgi sevgi Affleck'in Jack Ryan. Dayton Daily News Dave Larsen Moynahan ve Affleck içeren subplot olduğunu bildirdi “filmin en zayıf noktası.” All Fears Sum ikircikli yorumlar,  aldı ama bir ticari başarı elde etti , gişede 193.000.000 $ kazanç. bir sonraki rolü Çaylak bir CIA stajyer (2003) idi. film iyi karşılandı değildi, USA Today Mike Clark ile yorumlama olduğunu Çaylak “daha az-daha-orta halli olan konu ve yetenek melodram onun Credit delalet kadar asla tıklatın.” dir.

2004 yılında, Moynahan gevşek aynı adı Isaac Asimov kısa öykü koleksiyonu dayalı Alex Proyas'ın bilim kurgu filmi I, Robot, Will Smith ile birlikte rol aldı. Moynahan Dr Susan Calvin canlandırıyor, robot psikoloji uzmanı olarak. eleştirmenler Moynahan performansını zevk olsa serbest bırakılması üzerine, I, Robot karışık yorumlar, aldı.Filmi beğenmeyen Richmond Times-Dispatch Daniel Neman, o “Dr Calvin, uygun karakter olarak güçlü performans döner.” Olduğunu 347.000.000 $ cirosu ile dünya çapında, filmin Moynahan en başarılı ticari resim kalır sonucuna bugüne kadar.  Bundan sonraki film, Savaş 2005 Efendisi, bir siyasi suç gerilim oldu Ava Fontaine Orlov, Nicolas Cage'in karakteri eşi olarak. 2006 yılında, Maxim dergisi, yıllık “Sıcak kızın numarasını 96 adlı 100 “listesi. 

Eylül 2006'da, uzak filmden, Moynahan ABC televizyon drama dizisi Six Degrees, Jay Hernandez, Erika Christensen, Hope Davis, Dorian Missick ve Campbell Scott ile birlikte başrollerini Whitney Crane canlandırdı. altı etrafında serisi ayrılık altı derece fikrine dayalı New York ve birbirleriyle kendi ilişkileri ve bağlantıları, sakinleri. Bu 20 Eylül 2006 tarihinde giriş yaptı ve neredeyse 13,3 milyon izleyici tarafından izlendi. Six Degrees çeşitli alımı sunulduktan, New York Daily News yazılı David Hinckley ile, “Teorik olarak, bir dizi için ilginç bir konsept. Ancak pratikte, Six Degrees başında sizi çizim hiç çalışmıyor . “serisi, Mayıs 2007'de bir sezon sonra iptal edildi. 

Moynahan'la sonraki filmi rolü bireylerin bir grup kaçırılan hakkında, Bilinmeyen Kasım 2006 gerilim oldu, ve onların esir kaçmak için nasıl birlikte çalışmak için çalışıyorum. O sonraki Heather birlikte başrolünü paylaştığı Gray Matters 2007 yılında görüldü Graham ve Tom Cavanagh,Henry Bean'in komedi-dram Gürültü dökme önce, Helen Owen, David Owen (Tim Robbins) ve eşi gibi. film özel bir sunum gösterildi 2007 Roma Film Festivali ve 2008 yılında sinemalarda. 

Aralık 2008 yılında, Moynahan konuk itibari karakterin (Jonny Lee Miller), eski kız arkadaşı oynarken, ABC televizyon komedi-dram Eli Stone iki bölüm rol aldı. Son özellik olarak o 2007 Gürültü oldu oynadı , filme dönersek Moynahan'la Joey King ve Selena Gomez'in karakter anneyi oynuyor, Ramona ve Beezus çıktı. filmi Elizabeth Allen tarafından yönetilen ve 2010 yılı Temmuz ayında piyasaya sürüldü. Ertesi yıl, Moynahan Aaron Eckhart, Michelle Rodriguez, Michael Peña birlikte rol aldıaksiyon bilim kurgu özelliği Battle:. Los Angeles (2011) Dışarıda film, bir savcı oynayan CBS televizyon draması Blue Bloods içinde Moynahan yıldız, Erin Reagan adında. 

Bu Moynahan'la yeni gerilim John Wick Keanu Reeves katılmadan olacak Ekim 2013 yılında ilan edildi. Çad Stahelski ve David Leitch sadece New York'ta çekim başladı filmdeki yönetmenlik denemesini yapıyor olacak.