Andy Serkis

​O Ruislip Manor, Batı Londra, İngiltere, 20 Nisan 1964 tarihinde Andy Serkis doğdu. O üç kız ve bir erkek kardeşi var. Serkissian adında Babası, bir etnik Ermeni, Irak'ta yurt dışında çalışan bir Doktor, oldu, ve Serkis aile Ortadoğu'da dolaşarak çok zaman geçirdim. Hayatının ilk on yıl için, Andy Serkis Bağdat ve Londra arasında geriye ve ileriye gitmek için kullanılır. Annesi engelli çocukların özel eğitim öğretmeni olarak yoğun bir çalışma olduğunu, bu yüzden Andy ve onun dört kardeşleri evde au pair ile yetiştirildik. Genç Andy Serkis bir sanatçı olmak istedim; o resim ve çizim düşkün olduğunu ve yapımları Kulislerde kendini görüntülendi. Londra'da Benedikten Abbey erkekler için Aziz Benedict'in Okulu, bir Roma Katolik Okulu katıldı. Serkis İngiltere'nin kuzey-batı Lancaster Üniversitesi'nde görsel sanatlar okudu. Orada, o tiyatro mekanik yönlerini dahil oldu ve sahne tasarımı ve tiyatro yapımları için belirlenen bina yaptım. Sonra, Serkis bir öğrenci üretiminde rol oynamak istedi, ve Barrie Keeffe oyununun, “Yakaladım” ilk sahne performansını yapılmış; sonra, onun hayatını değiştirdi gerçek bir çağrı olduğu, oyunculuğa sahne tasarımı geçti. 

Bunun yerine bir oyunculuk üniversiteye gidiyor, Serkis, 1985 yılında, o bir Hisse kartı verildi ve Jonathan Petherbridge bir çırak olarak ondört oyunlarının, birbiri ardına, yapıldı Lancaster Duke Playhouse, profesyonel oyunculuk kariyerine başladı. Bundan sonra her hafta yeni bir şehre taşınma, coşku duygusu ile beslenen hiç para için yapıyor, turne tiyatro şirketlerde çalıştı. O nedenle popüler oyunları ve hemen hemen her ünlü İngiliz aşamasında bir dizi yer aldı. 1989 yılında, o kadar senin Ana “, o” Conquer O eğilir “görünmesi için, birçok kez döneceğini Royal Exchange Tiyatrosu, Manchester ile yaptığı uzun dernek başlayan, William Shakespeare'in” Macbeth “bir sahne üretiminde ortaya çıktıBatı “ve” diğer oyunlar arasında Aşk Gerçeği “,.1990'lı yıllarda, Serkis kadın olarak “Fool” onun yorumunu yaparak, “Kral Lear” in “Fool” olarak Royal Court Tiyatrosu'nda görünen, Londra sahnede onun işareti yapmaya başladı “Lear”, dul Victoria müzisyen olarak, sürükle, bir adam -, ilgili olabilir. O da tam evlerinin önünde oynayan ve büyük kritik başarı kazanma, hit oyun, “Mojo” in “Potts” olarak ortaya çıktı. 1987 yılında, Serkis televizyonda yaptığı ilk yaptı ve o 1990'lar boyunca birçok önemli İngiliz TV mini dizisi oynadı. 

1999 yılında, Andy Serkis JRR dayalı Peter Jackson'ın epik üçlemesinin son filmi de “Gollum” bir ödül rolünü indi Tolkien'in destan, “Yüzüklerin Efendisi”. O kısmında dört yıl geçirdim ve “Gollum”, Yüzüklerin Efendisi bir bilgisayar tarafından oluşturulan karakter olarak onun performansı için ödül ve adaylık almış: Kralın Dönüşü (2003), 11 Oscar kazandı. CGI destekli oyunculuk dayanan bir sanat formu – “Gollum” performans yakalama Serkis çalışmaları etrafında işbirlikçi takımın çabası oldu. Serkis çalışmaları kameraları her bir belirteç için 3D konumunu izlemek ve kaydetmek için izin işaretleri ile bir cilt sıkı CGI takım etkileşimli bir performans oldu. Serkis 'her nüans görüntüyü işlemek için yeterli bilgi görmek için yazılım sağlamak için tam hesaplanmış açılarda konumlandırılmış çeşitli kameralar tarafından tutuklanmıştı. Serkis performanslarının görüntüleri Yeni Zelanda Weta Digital stüdyosunda animatörler tarafından dijital formata çevrildi. Orada, onun resim anahtar kare animasyon ve daha sonra film haline düzenlendi, Serkis bir balıkçılık sırasında buldum sonra parça için başka bir hobbit öldürme, o ilk halka vardı gösteren “Kralın Dönüşü” bir sahne var mıydı yolculuk. O “Gollum” ve “Smeagol” için üretilen dar sesini geliştirmek için onların boğazlarını dışında kürk topları takas onun üç kediler çekti ve aynı zamanda post-prodüksiyon ses düzenleme tarafından geliştirilmiştir. 

Serkis Yeni Zelanda'da neredeyse iki yıl geçirdim ve ailesinden uzak ve ekrana “Gollum” karakterini getiren yaratıcı sürecin karmaşıklığı nedeniyle büyük bir süre için, post-prodüksiyon stüdyoları 2002 ve 2003 çok. Serkis her sahne için iki sürümleri ateş vardı; Tek sürüm onlar tam “Gollum” hareketleri ile etkileşim olabilir, ve CGI sanatçılar sağlamak, böylece hem Ahşap ve Astin hamle göstermek için sunulan (esas) Elijah Wood ve Sean Astin, birlikte hareket, kamera onunla olduanimasyon görüntüleri onların manuel terbiye için Gollum'un fiziksel hareketleri ve yüz ifadeleri inceliklerini. “Gollum” onlarla orada oturuyormuş gibi Ahşap ve Astin hareketlerini tekrarlayan diğer sürümünde, o, off-kamera sesi yaparım; Take That Gollum yayımlanan filmde kullanılan CGI sokulması için temel olacaktır. Post-prodüksiyon, Serkis stüdyoda her sahneyi yineleme sanal bir kuklacı olarak hareket ederken CGI dişli bir daracık hareket yakalama takım elbise giyiyor hareket-yakalama yapıyordu. Ek CGI ROTOMATION Serkis performansı inceliklerini yakalamak için insan gözü yerine bilgisayar kullanarak animatörler tarafından yapıldı. Serkis da “King Kong” in ana karakteri gerçekleştirmek için yardım eşi görülmemiş çalışmaları için ona Toronto Film Eleştirmenleri Birliği Ödülü (2005) kazandı Kral Kong “Kong” (2005), gibi onun performansı bu sanat formu kullanılmıştır ve bir Live Action Sinema Filminde En İyi Animasyon Karakter için Visual Effects Society Ödülü (2006). 

Apart CGI-odaklı karakter onun çizgisinden, Serkis, David Bowie karşısında “Richard Kneeland” ters Jennifer Garner keske içinde 30 olsam (2004), ve “Alley” olarak yaptığı maçta gibi birçok lider ve destekleyici rolleri, geleneksel oyunculuk ile devam etti Prestij (2006), diğer film performansları arasında. Televizyonda, o Sanat Simon Schama İktidarı (2006), sanatçılar hakkında BBC2 serisinin altıncı bölüm 'Vincent Van Gogh' olarak rol aldı. Serkis yaklaşan macera filmi, MÜREKKEP yürek (2008) “Oğlak” olarak fatura edilir. Bilgisayar oyunlarının içine kariyerine genişletirken, aynı zamanda, performans yakalama gelişimini sürdürmüştür. O onun oyun yüz için bir temel sağlamıştır ve aynı zamanda proje üzerinde dramatik bir yönetmen gibi davranır hangi dövüş sanatları drama, Heavenly Sword (2007), bir Playstation 3 başlığı, “Kral Bothan” olarak rol aldı. 

Andy Serkis aktris ve şarkıcı Lorraine Ashbourne evlendi ve çift üç çocukları var: kızı Ruby Serkis (1998 doğumlu) ve iki oğlu Sonny Serkis (2000 doğumlu) ve Louis George Serkis (19 Haziran 2004 doğumlu). Uzakta hareket etmekten, Andy Serkis başarılı bir amatör ressam. Dağcılık: Lancaster onun okul yıllarından beri, Lake District yakın olmak, Serkis hayatındaki diğer tutku geliştirdi. O pescetarian olduğunu. Serkis gibi Lösemi hastası çocukların ve savaşın harap ülkelerden gelen çocuklar için gerekli hayat kurtarıcı tıbbi yardım sağlayan Umut Vakfı, hayırsever nedenleri, aktif olmuştur. 2006 Ekim ayında, o Roundhouse, Londra'da ilk yıllık İngiliz Akademi Video Oyunları Ödülleri bir sunum oldu. Andy Serkis İngiltere, Kuzey Londra'da ailesiyle birlikte yaşıyor.